phpRS
Dnešní datum: 23. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Veselé historky...

* Vschod i zachod...

Vydáno dne 02. 07. 2008 (4856 přečtení)

Není snad v této republice jediný mikrovlnný amatér, který by nevěděl, co je to "Sever - Jug". Máme však i novinku, nazvanou "Vschod i zachod". Cože se za tím skrývá ??

Téměř každý rok jsme ve Friedrichshafenu zápasili s připojením na elektřinu. Skoro nikdy nebyla volná zásuvka a když, tak do ní nešlo zasunout českou zástrčku a podobně, prostě pokaždé něco komlikovalo situaci. Tak se Petr rozhodl vzít situaci pevně do svých rukou, hi..
Použil vícenásobnou zásuvku německé výroby a do ní umístil dvě české zásuvky vedle dvou německých. Přívodní kabel předělal na eurozástrčku.


Celkový pohled na geniální dílo....

A aby to bylo podle posledních platných předpisů, hi, opatřil celý výrobek nejen názvem výrobce, ale i bezpečnostními upozorněními, že výrobek neodpovídá žádné známé normě a jeho použití tedy zcela závisí na odvaze uživatele, hi..
A protože název "Sever-Jug" už byl zadán, použil adekvátní zeměpisný termín "Vschod - zachod" (čili východ - západ). Tentokrát nešel pro název do Ruska, ale jenom do blízkého Polska. Protože na HAM Radiu jsou amatéři z celé Evropy, opatřil výtvor varováním v němčině, angličtině, maďarštině.


Bezpečnost především....

Aby tomu rozuměli i češi , Slováci i Poláci, doplnil jedním středoevropským jazykem, pro který neexistuje žádný slovník a přesto mu všichni rozumí, hi..


Nejdůležitější upozornění....


A pozor !! Bacha ! Výrobek je chráněný patentem, takže případní plagiátoři mohou těžce narazit ....


Jak jsme pochodili s tímto skvělým výrobkem my ?? No, nic moc. V novém kempu, kam jsme se museli uchýlit, totiž mají úplně jiný systém zásuvek a tím pádem nám chyběl propojovací adaptér, do kterého by bylo možné zapojit tento výtvor... Na příští rok už ale budeme připraveni i na novou situaci, hi....

[Akt. známka: 3,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.