phpRS
Dnešní datum: 19. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Zajímavosti

* Ulm, Blaubeuren

Vydáno dne 27. 03. 2012 (5927 přečtení)

Moje mateřská firma sídlí poblíž Ulmu, známého univerzitního města na Dunaji. Má své slavné rodáky i slavnou architekturu, takže stojí za návštěvu.
Mám-li na firmě zákazníky z OK či OM, tak se je snažím, při troše volného času, po tomto městě provést. Podívejte se i vy, je tam moc hezky...

Ulm má něco málo přes 100 000 obyvatel a, jak už jsem napsal, leží na Dunaji, který cca 160 km odtud, ve Schwarzwaldu, pramení. Ovšem v Umu už je to pořádná řeka, žádný potůček.
Ulm má velmi slavného rodáka. Je jím Albert Einstein, který se zde 1879 narodil. Na místě původního domu stojí dnes památník. Najdete ho velmi snadno - podchodem před hlavním vlakovým nádražím a nemůžete ho minout.
Další velkou zajímavostí je Münster neboli místní katedrála. Ta je pozoruhodná tím, že má nejvyšší kostelní věž na světě. Je vysoká 161,52m. Na druhém místě je katedrála v Kolíně nad Rýnem, ta má věž o 5 metrů nižší. Však o výšku věže spolu obě města soutěžila. Ulm "vyhrál" tak trochu "na body", kdy simuloval ukončení stavby, v Kolíně ukončili také (s pocitem vítězství) a Ulm pak ještě doplnil kus věže a bylo rozhodnuto.
A tak má Ulm nejvyšší kostelní věž světa. Dokonce se na ni dá docela vysoko vylézt - do výšky 143 metrů. Jdete po schodech, je jich celkem 768. Zabíračka to tedy je, hlavně v létě, když je horko, hi... Ovšem za krásného počasí je rozhled z věže přímo famózní.
Okolo Dunaje se nachází tzv. Fischerviertel neboli rybářská čtvrť. Je tam spousta krásných hrázděných domů kolem přítoků Dunaje. Procházka kolem řeky tak má své nezaměnitelné kouzlo. Své o tom ví spousta mladých lidí, kteří nábřeží hojně využívají třeba k posezení s přáteli nebo i jen tak...
Poblíž Ulmu je pak i městečko Blaubeuren známé svým pramenem řeky - Blautopfem. Jednoduše řečeno je to díra o průměru kolem 36 metrů a z ní vyvěrá řeka. Řeka, ne potůček... Vedle toho je starý klášter, dnes muzeum. Opět hrázděné stavby, typické pro daný region a krásná příroda kolem. V létě, kdy je světlo dlouho do večera, rád vyjedu na skály nad městem a v klidu relaxuji v lese kolem.

Tak se podívejme, co tam všechno kolem je...
Zde stál dům, ve kterém 14. března 1879 přišel na svět Albert Einstein...Zvonkohra na náměstí v Ulmu...Zvony v katedrále, větší i hlasitější, hi, zvonkohra...Čelní pohled na vstupní portál katedrály.Kamenné ozdoby na věžích a věžičkách katedrály 1...Kamenné ozdoby na věžích a věžičkách katedrály 2...Kamenné ozdoby na věžích a věžičkách katedrály 3...Další z kamenných ozdobných prvků...Průhled oknem na město...Rybářská čtvrť v Ulmu...Blaubeuren, Blautopf, pohled na kostel přilehlého kláštěraPřesto, že se celé místo nachází zhruba v 700 m a.s.l. rostou tu už i jarní květiny jako tato bledule...
Tak až pojedete kolem, neváhejte a jeďte se podívat na tato krásná místa...

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.