phpRS
Dnešní datum: 23. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Tři Studně 2015

Vydáno dne 19. 04. 2015 (6140 přečtení)

Podobně jako už i v minulých letech, i tentokrát, jsem dojel na setkání pozdě večer. Po cestě od Stuttgartu jsem byl unavený a vzhledem k době jízdy, 9,5 hodiny, i trochu hladový. Zastavovat se mi nikde nechtělo a tak jsem jel, co "chudák" Superb zvládal.
Po příjezdu na Tři Studně se vše změnilo jako mávnutím kouzelným proutkem. Výborný guláš s pivkem vrátil ztracenou náladu a doplnil energii pro večerní setkávání s kamarády z několika zemí Evropy.

Byl jsem poslední, koho ten večer čekali, hi. Dal jsem si zmiňovaný guláš. Tím jsem zlikvidoval veškeré mínusy z dlouhé ccesty a vrhl se do víru rozjásané restaurace hotelu Horník, hi. Připadalo mi, že je letos nějak méně lidí, ale jak se ukázalo později, nebylo to tak strašné. Jen prostě bylo míň lidí v restauraci a zůstalo na pokojích, kde probíhaly další neformální diskuze a samozřejmě i posuzování tekutin s obsahem C2H5OH. Největší takové doupě se tradičně nacházelo na "polské" straně hotelu, kam byli zlákáni i zahraniční hosté, jmenovitě návštěva ze Švýcarska, Německa, Belgie a z Prahy, hi, hi. Vším jsem prošel i s fotoaparátem, vše je zaznamenané, hi. A protože se tam zas tak nic šíleného nedělo, jsou všechny moje fotky zveřejněné na webu OK DX klubu, fotky Henryka SP6GWN jsou zde.

Tak jsme debatovali a debatovali a najednou tu byla půlnoc. Krátce po ní jsme se s Petrem ULQ odebrali ku spánku. Vzhledem k mým projevům ve spaní byl Petr připraven na všechno. Tedy téměř na všechno, hi! Prostě nezapoměl špunty do uší! Ráno mi pak povídal, že je sice nakonec i použil, ale zas tak hrozné to nebylo. Takže jsme vstali osvěženi spánkem a po skvělé snídani mohl začít program setkání dle plánovaného rozpisu.

Nejprve rozdávání diplomů a pohárů za Mistrovství České republiky.
Do síně slávy byl uveden Milan, OK2BFF.

Pak začaly přednášky.

Byly velmi zajímavé a tak jsem vydržel celou dobu.

Následoval oběd a po něm tradiční focení. Tentokrát to byl oficiální bod programu a tak dorazila většina účastníků setkání. Po zkušenostech z doby minulé jsem pořídil čerstvé baterie do dálkového ovládání a vše klapalo jako dobře seřízené švýcarské hodinky. Jestli jsem dobře počítal, je na fotce 95 lidí. Přes stovku nás bylo na setkání zcela určitě, takže i letos se někteří báli, že jim foťák ukradne duši, hi, hi. Třeba to bude příště ještě lepší, hi!

Po focení jsem vydržel do 16:00 a pak se vydal směrem domů. Přeci jen rodina má u mě stále prioritu Nr. 1 a po týdnu mezi kapitalisty v Německu jsem se chtěl v rozumném čase dostat domů. Na cestu jsem přibral kolegu, kterému odkráčelo auto (resp. bylo odtlačeno z křižovatky ve Svitavách poté, co "zdechl" motor a už nenaskočil). Měl nějak po náladě (není divu) a tak chtěl taky pryč...

Jak jsem uvedl, přednášky byly skvělé, nálada na palubě výborná. Jeden nedostatek mi ale trochu leží v žaludku: jsem opravdu taková výjimka, tak skvělý, že jako jediný umím vypnout zvonění na svém mobilu? Asi ne, že?
Takže by někteří mohli pochopit, že zvonění mobilu uprostřed přednášky je hnusná věc už jen sama o sobě a když se k tomu přidá ještě i odpovídání na takovéto zavolání, tak je to opravdu "skvělé"!

Přes tuto malou nepříjemnost hodnotím setkání jako skvělé a přínosné a zcela jistě se budu snažit se ho zúčastnit i v příštím roce...

Z fotek dám jen tu skupinovou. Ostatní si potom najdete na webu OK VHF Clubu...
Účastníci setkání...[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.