phpRS
Dnešní datum: 22. 09. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Tři Studně 2011

Vydáno dne 17. 04. 2011 (7199 přečtení)

Letos se konalo již 20-té setkání EME a MW amatérů na Třech Studnách poblíž Nového Města na Moravě.
Jako vždy se povedlo. Zajímavé přednášky, velká účast i ze zahraničí. Setkají se lidé, kteří se jinak znají jen ze závodů a to ještě jen po hlase. Možnost potkat přátele z pásem je velmi zajímavá a přínosná pro další fungování našeho zajímavého koníčku.

Na Tři Studny jsem dojel v pátek přesně v poledne. Ne, že bych se nemohl dočkat, hi, ale byl jsem služebně v západních Čechách a tak jsem prostě po cestě domů zůstal na dva a půl dne na Vysočině.
V hotelu Horník jsem byl samozřejmě bezkonkurenčně první, hi.. Tak jsem si zajel do vesnice na oběd a pak jsem se vrátil a chvilku pracoval. Kolem třetí už přijeli první účastníci - Pavel AIY a Míla UFL. Tak jsem zabalil notebooka a začal mi víkend..

Postupně přijížděly další a další alegorické vozy, které přivážely účastníky setkání. Kolem 17 hodiny přijeli dva mladí Samci, hi, a začali dávat dohromady účastníky, jejich ubytování a další potřebné věci.
Kuchyně byla, jako vždy, výtečná. Večeře ve čtvrtek byla ve formě hovězího guláše, k tomu jsme si dali skvělého 11° Bernarda a bylo nám fajn, hi.. Večer se hezky rozjel a i díky mezinárodní účasti byl velmi zajímavý. Přijeli OM's z Rakouska, Německa, Polska a Slovenska. Celkem se nás sešlo něco málo přes 90, což je cca o 15 méně než loni, ale i tak nás bylo dost.

Poděkování by zasloužil i číšník hotelové restaurace, který s námi vydržel do druhé hodiny ranní. Pak nás už, naštěstí bez použití násilí, vyhnal, hi..
Večer byl i hodně náročný. S přibývající dobou se nebe v hotelu zatáhlo a hejna nízko a strašně rychle létajících fernetů a Jägermeisterů nabývala na nebezpečnosti. Naštěstí jsem si tu hrůzu včas uvědomil a zmizel na pokoj spát, hi.. Sice Petr ULQ, se kterým jsem byl na pokoji, ráno cosi vrčel o špatně nastaveném americkém dieselu, ale do 6-té prý se dalo spát, hi.. Aspoň má na co vzpomínat, hi..

Ráno v 8 jsme se začali scházet na snídani a zhruba za hodinu poté seminář začal. Zahájil tradičně František, OK1CA a poté proběhlo předávání diplomů a pohárů za loňskou sezónu. I pro mě jim několik kousků zbylo, hi.. Petr ULQ přebral pohár za vítězství OK2C (spojení OK2KJT a OK2KYC) v loňském roce. Měl neskrývanou radost, že manželce může zase dokázat, že jeho početné víkendy mimo domov přinesly výsledek, hi..

Během dopoledne se konala tradiční malá burza mikrovlnného smetí. Kablíky, SMA konektory, odbočnice a spousta dalšího materiálu našla své nové majitele.
Mezitím probíhaly přednášky. V jedné z nich (EME konference v Dallasu) Zdeněk DFC udělal z posluchačů slintající stádo, hi, protože před obědem povyprávěl i o pravých steacích z Texasu.. To od něho nebylo pěkné, hi, hi..
Po obědě (vepřová pečeně se zelím) pokračoval program dalšími zajímavými přednáškami. Milan BFF seznámil přítomné s nároky na tepelnou stabilitu oscilátorů pro MW, Tom PWY si připravil prezentaci k tomu, jak lze začít EME. Pak Pavel AIY přednesl velmi zajímavou přednášku na téma pomůcek MW amatéra z hlediska historie. Přinesené historické exponáty jako konektory, první předzesilovače s GAs fety apod. vzbudily velký zájem..

I letos se zúčastnil setkání Philipp, DL2AM. Popovídal o svých pokusech a zařízeních. přidal velmi zajímavé vyprávění o nedávno dosaženém rekordu v pásmu 76 GHz, kdy udělal spojení na 228 km. Příprava tohoto rekordu mu, podle jeho vlastních slov, zabrala skoro 5 roků !
Dalším na řadě s přednáškou byl Petr, OK2ULQ. V první části se zabýval tématem "Poučení z krizového vývoje aneb co jsem vytrpěl, než jsem udělal první spojení na EME". Velmi zajímavě povyprávěl, jaké problémy se mu postavily do cesty k vytouženým EME spojením a jak je postupně vyřešil. Ve druhé části představil Petr nový koncept 2m transvertoru, jehož duchovním otcem je Rasťo, OM6AA.

Další přednáška už opět k tématu EME, Zdeněk DFC představil koncept ozařovače pro pásmo 430 MHz. I tato přednáška, přesto, že byla už dost pozdě odpoledne zaujala velkou část osazenstva.
Chvíli po skončení přednášek byla večeře, po níž někteří odjeli do svých domovů.

Letošní seminář byl opět velmi zajímavý i přes neúčast našich dvou největších odborníků z Prahy, hi.. Zúčastnil se velký počet amatérů a i velmi posílená zahraniční "delegace" (6DL, 2 OE, 10 Sp a 2 OM) přispěla k úspěchu akce. Zahraniční kolegové si velice pochvalovali úroveň semináře a vyslovili přání zúčastnit se i v příštím roce.

Závěrem pár obrázků z akce. Celá kolekce mých fotek je zde.


Program semináře....Večerní debata v pátek, zleva OK2POI, OK2ULQ, OK3RM, OK1VM...Setkání OK a SP, vlevo Honza OK2UFY.Debata nad zařízením pro 24GHz..Zahájení semináře, Franta OK1CA....Jedna část auditoria...a druhá část...Petr OK2ULQ přebírá cenu pro OK2C.Wolfgang, OE3WOG a Philipp, DL2AM v rozhovoru....Některé "úlovky" byly i dost velké, hi....Polsko-česko-německé setkání, Georg (Jerzy) DF1SR, Zdeněk OK3RM, Peter DH2SAV a Hans DF8XQ...Čistě vyřešený PA s vodním chlazením přivezl OK1VUM....Prototyp 2m transvertoru dle OM6AA, postavený Petrem OK2ULQ...Nebylo nás zrovna málo, na fotce jsou zhruba 2/3 účastníků...A takto popsali setkání kolegové OK1VM a OK1EM.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


depolama eşya depolama eta saat şehirler arası nakliyat

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.