phpRS
Dnešní datum: 23. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Veselé historky...

* Provozní aktiv prosinec 2005

Vydáno dne 14. 01. 2006 (4548 přečtení)

Tak se zase přiblížil termín provozáku a já jsem marně hledal důvody, proč zůstat doma a nejet zmrzat na kopec.
Žádný důvod jsem nenašel a tak po sobotní 12-ti hodinové bitvě na cestách z Německa domů jsem v neděli ráno po 7-mé (žena si významně ťukala na čelo!) opět vyrazil k Petrovi s cílem Kubánkov a Provozní aktiv. Tentokrát poslední provozák roku 2005. Počasí bylo docela hezké, sluníčko svítilo , sníh se třpytil (v tu chvíli se mi ještě i líbil), takže nebylo zdánlivě co řešit.


Jako obyčejně jsem přijel k Petrovi těsně před 8-mou hodinou a, také "jako obyčejně", nebyl ještě po snídani. Prý jeho pekař zaspal a tak nemá čerstvé rohlíčky, bez kterých by den nebyl tak krásný... Hodně blbá výmluva, ale co, stejně s tím nic nenadělám, tak jsem počkal (jako obyčejně, hi).
Naštěstí se nekrmil zas tak moc dlouho a tak jsme vyrazili na kopec.
Pod kopcem jsem se nesměle zeptal, zda nebudeme, jako minule, nasazovat sněhové řetězy. Byl jsem ujištěn, že nebudou potřeba, protože před pár dny tam byl a šlo to i bez nich.. Šlo, šlo, ale jen do jistého místa.. Za prvním lesem bylo vidět, že nějaký náš předchůdce tam již "brejkoval" po louce vedle cesty.
"Ááá, naši tady byli !" prohlásil Petr a jel klidně dál. Po cca 30-ti metrech jsme byli tam, kde byli "naši"...
Bleskurychle jsem pochopil, na co je v autě ta velká lopata. Po odházení sněhu kolem předních kol jeho tří-diamantového pokladu nasadil řetězy, ale nějak se moc nedařilo. Pravý řetěz se okamžitě po pokusu o jízdu smekl a celá akce se opakovala...třikrát..
Při posledním pokusu o vyproštění prohlásil Petr, že nechápe, jak někdo může tvrdit, že radioamatéřina není opravdový sport. Vždyť jsme byli zpocení a utahaní jako regulérní spotovci, hi.. Jenže ti by asi nelezli na kopec jenom proto, aby z něho mohli "kvákat" do éteru nějaké nesmysly "sí kjů, sí kjů kontest" ....
No, nebudu to natahovat, zkrátka podařilo se a na ten Kubánkov jsme nakonec dojeli. Postavil jsem anténu, zapojil PA a jelo se.. Sice "jenom 26 spojení", ale kontakt s mnohými známými to vyvážil a tak radost z posledního provozáku byla převeliká.
Po závodě jsme na řetězech úspěšně sjeli z kopce a při "přezouvání" na normální provoz Petr prohlásil :" Vidíš, ten starý Micubiši nebyl žádný blbec ! Dobry auta vyrábi."
(On toho Petr obyčejně moc nenakecá, ale když cosi praví, tak to stojí za to !! Jako v památném provozáku v říjnu, tehdy z Velkého Javorníku.. Šel si ulevit do lesa, za chvíli byl zpátky a vyděšeně mi povídá :" Člověče , já jdu do lesa na malou a najednou se dívám, já su baba !! " Byla opravdu hodně velká zima a tak jsem mu to věřil, hi!)
Po návratu do civilizace mi Petr nezapoměl připomenout, že jsem v MČR na VKV výš než on. Asi chtěl, abych mu nějakou nalil, ale neuměl to říct přímo, hi,hi.... Čistě matematicky má samozřejmě pravdu, ale já to tak neberu.. Nedělám to pro to, abych se bil v prsa a říkal všem, jak jsem veliký, moudrý a dobrý.. Je to pro mě obrovský relax po náročné práci. Samozřejmě, musel jsem pro to taky cosi udělat, ale i díky Petrovi jsem tam, kde jsem... A potvrdilo se i ono známé, že samému se dobře akorát .....sedí na záchodové míse..
Takže Petře díky!
No a je to za námi ! Ještě rekreačně Vánoční závod, ať vyženu pavouky ze stanice a bude zase rok pryč.
Co s tím právě končícím ??
Hlavně, že jsme přežili,hi !! Už se těším na rok 2006. Hlavně na to, jak dám konečně "na prdel" tomu Ivanovi, a´t má pravdu, když to říká...hi,hi

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.