phpRS
Dnešní datum: 23. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Microwave meeting Frenštát 2016

Vydáno dne 13. 11. 2016 (4168 přečtení)

A máme tu opět Svatého Martina i s tím jeho koněm, hi! Letos přijel na poníkovi, ale sníh přeci jen dovezl.
K tomuto svátku se ale váže i pravidelné setkání radioamatérů v Radioklubu OK2KDJ ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Ani letos tomu nebylo jinak.

Ranní vstávání není nic pro mě, ale holt jsem musel překonat sám sebe. Vstal jsem tedy v 7:15 a po snídani naložil nachystaný materiál (všechny tři transvertory na nejvyšší MW pásma, parabolu, stativ, zdroj atd.). Cestou jsem se stavil na poště, abych poslal balík s díly k zákazníkovi a ve Frenštátě zavezl další díly k jinému zákazníkovi, abych tu cestu tedy už pořádně využil, že!
Do klubu jsem dojel krátce před 9 a zdaleka jsem nebyl první. Jak bylo vidno, ranní ptáčata ještě nevymřela, hi! Už tam byl i Zdeněk OK1DFC s měřící technikou, o nějakou tu chvilku později dorazil i Honza OK2MOA s dalšími měřáky. Prováděla se měření do 10GHz včetně, na vyšších pásmech jsme pak otestovali dovezené transvertory. S Petrem OK2ULQ jsem vyzkoušel přes uličku i spojení na 122GHz. Asi mi v tom žádný pavouk nebydlí, protože to fungovalo úplně skvěle, na sníženou i zvýšenou injekci do směšovače. Tady jen krátká vsuvka: přepínám napájení násobiče a tím měním velikost jeho signálu. Silnější signál je pro vysílání, slabší pro příjem, kdy velmi zřetelně poklesne šum celého transvertoru a je o mnoho lepší příjem slabých signálů, které se na tomto pásmu vyskytují.
Později Petr přesvědčil i Pavla, OK2VJC, k dalším pokusům na 122GHz, ale to už bylo kolem poledne, kdy jsem Frenštát opustil a vypravil se domů, aby mě rodina aspoň o víkendu viděla...
Setkání mělo velmi přátelskou atmosféru, prostě se potkali kamarádi, kteří mají společného koníčka...

Eda BPR, Pepa STK a Tonda VMC nad řezačkou mosazných trubiček...Příchozí se zapsali, abychom měli přehled, hi, hi...Martin OK5YY, Pavel OK2VJC a Roman OK2UKG...Měření spektra...Dvoupásmová anténa...Slot pro pásmo 3 cm, připravený k měření...Petrové, OK2ULQ a OK2STV...Mirek, OK2FUG...Diskutovalo se... Tady nad detektorem pro 24GHzMirek, OK2UYZ a Honza, OK2MOA...[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.