phpRS
Dnešní datum: 19. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Zajímavosti

* Jak jsem objevoval Ameriku - III

Vydáno dne 01. 10. 2019 (907 přečtení)

Další část miniseriálu bude o Antelope Canyonu, nádherném útvaru (resp. útvarech), který vznikl působením proudící vody, která v době záplav zalije celou oblast a v podzemí vytváří krásné a barevně zajímavé prostředí. Skoro to vypadá jako namalované ve Photoshopu, jenže ono je to tam takové skutečně...

Návštěvu je dobré si předem objednat přes web. Na místě potom nemusí být volno, protože skupinky návštěvníků mají omezený počet lidí. Potom byste museli čekat na volný termín, což v sezóně může znamenat i nějakou tu hodinu. Já jsem večer před návštěvou celé objednal a zaplatil. Částka poměrně významná (více než 110USD/pár), ale za návštěvu to tam rozhodně stojí. Na úvod se předvedl nějaký místní indiánský tanečník, který předváděl kejkle s kruhy. Uměl, to se musí uznat!
Potom následovala krátká procházka ke vchodu do Antelope Canyonu, který je celý pod úrovní okolního terénu. Vlastně to ani tak moc nepřijde, prostě jdete po takové písčité půdě a najednou je před vámi schodiště, kterým sejdete dolů do katakomb Canyonu.
V propozicích je napsáno několik omezení, o kterých jsem si nejdříve myslel, že mají svým způsobem zabránit natáčet či fotit v oblasti, aby zůstala "eyes only", čili jen pro osobní návštěvu. Na místě jsem ale uznal, že všechny restrikce jsou nutné, protože prostory jsou místy velmi stísněné a klaustrofobici tam nemají co hledat. Šachovat tam třeba se "selfie tyčí" by opravdu nebyl dobrý nápad. Náš průvodce, mladý Indián, byl velmi příjemný, znalý klučina. To bylo jedno z prvních, velmi příjemných překvapení. Osobní přístup, upozornil na nějaké hříčky světla, poradil odkud nejlépe udělat snímek toho či onoho - no prostě tam nebyl poprvé jako my a snažil se nám pomoci. Páry fotil sám od sebe, prosit jsme ho nemuseli, takže mám i nějakou tu fotku s manželkou uvnitř kaňonu a nepotřeboval jsem k tomu selfie tyčku (fuj, hnusný výraz, hnusná věc :-( ). Na tu moji dvoukilovou zrcadlovku bych stejně potřeboval spíš jeřáb, hi...
Průchod dolním Antelope Canyonem (existuje i horní, ale ten spravuje jiná část indiánské rodiny) trval něco málo přes hodinu, bylo to nádherné a zajímavé. Ven jsme vylezli nenápadnou štěrbinou v zemi, normálně byste si jí asi ani nevšimli.
Poté jsme pokračovali do Monument Valey, které také patří Navajům, takže roční pas k návštěvě národních parků tam neplatil. Částka 20USD ale není likvidační, opět velmi příjemní lidé, krásné a velké, upravené parkoviště, prostě paráda! Po prohlídce návštěvnického centra se můžete vydat autem na projížďku mezi skalními monumenty. Trvá to něco přes hodinu, ale ta nádhera stojí za to. Výhodou je tam čtyřkolka, na cestách je spousta písku a tak pohon 4x4 významně pomáhá v pohybu.

Cesta ke vstupu do Antelope Canyonu...Hra barev v Antelope Canyonu...Hra barev v Antelope Canyonu...Hra barev v Antelope Canyonu...Hra barev v Antelope Canyonu...Hra barev v Antelope Canyonu....Také vidíte mořského koníka?......Monument Valey...Monument Valey...Monument Valey....Monument Valey...[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.