phpRS
Dnešní datum: 19. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Hamradio 2015

Vydáno dne 02. 07. 2015 (6882 přečtení)

Máme tu opět konec června, počátek prázdnin a hlavně mezinárodní setkání u Bodamského jezera. Letos jsem opět vyrazil, i když termín byl silně ohrožen jedním zákazníkem, kterého začala zlobit mašina a tak nebezpečí zrušení dovolené bylo velmi silné.
Leč naštěstí se povedlo ve středu stroj uvést do provozně uspokojivého stavu a tak jsem tedy jel. Jako vždy jsem cestu spojil s následnou zastávkou v mateřské firmě, tak jsem toho měl trochu víc a z Německa se vrátil v úterý pozdě večer, abych ve středu ráno mohl vyrazit s jedním "lumpem z ČRK" za dalšími HAMy na instalaci mikrovlnných majáků.
Ale to je už jiná historie. Zpátky k Bodamskému jezeru, hi...

Setkání se vydařilo, i když bych měl pár poznámek: Lidí evidentně méně jako v minulosti, výstavní plocha menší. Z původních tří hal pro "bleší trh" zbyla jedna a tři čtvrtě, ve třetí hale potom byly k vidění záležitosti spíš z oblasti různých kulturně-technických směrů (namátkou vzpomenu Steampunk), něco málo pro děti.
Pár známých jsem potkal (někteří mě už stačili i pomluvit, hi, hi), pár fotek jsem udělal... Dost potěšilo setkání s Philippem, DL2AM a jeho paní Eleonor, kteří měli svůj prodejní stůl v první hale blešího trhu. Philipp procházel halou s rukama v kapsách, jak sám řekl, povinně. To aby nekoupil domů něco, co by se sice hodilo, ale už by nikam nevlezlo, hi, hi... Omlouval se za letošní neúčast na MW setkání na Třech Studnách. Už je mu přeci jen dost roků a cesta přes 700km je pro něj hodně náročná.
Další setkání se Sláwkem, DL6SH a Georgem, DF1SR, bylo letos již druhým po Třech studnách. Setkání s kolegou z firmy, Alexem, DF1SU, i s jeho paní (statečná to žena, hi), patřilo k dalším světlým bodům setkání. Sašu potkávám sice pravidelně ve firmě, ale je to skvělý človíček, kterého člověk potká rád kdykoliv a kdekoliv.
Prošel jsem si celé výstaviště. Nesháněl jsem nic konkrétního, tak jsem jen koukal... S pocitem, že mi nic zásadního neuteklo, jsem opustil s kamarádem a jeho paní prostor poblíž letiště a vydal se do centra města. Tam jsme trochu pochodili, dali nějaký ten "Eis" a pak jsme se vydali každý svým směrem...
V sobotu odpoledne jsem potom Friedrichshafen opustil a navštívil pár památek a zajímavostí v blízkém okolí.

V neděli jsem přejel do Ulmu, kde poblíž sídlí mateřská firma a v místním bazénu relaxoval, hi... Od pondělka jsem potom už zase pracoval a vytvářel nové hodnoty.

Fotky z výstaviště zkusím dát trochu netradiční. Každý dává fotky šrotů a dalšího užitečného materiálu, já to zkusím zaměřit na doprovodný program výstavy a setkání.
Vstup do výstavního komplexu...Pohled do haly blešího trhu...DL2AM a OK2IMH...Pokus o retro... NIXIE Clock...Samozřejmě spousta měřící techniky..."Produkty" Steampunku...Další výtvor Steampunku...Takto se oblékají vyznavači Steampunku... V té popelnici ale asi nebydlí, hi, hi...Nevěřte, že vrtačka je jen na vrtání děr...Malá vyhlídková věž v přístavu...[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.