phpRS
Dnešní datum: 23. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Zlatá vařečka velmi krátkých vln, aneb ocenění OK2BUC

Vydáno dne 05. 10. 2009 (9985 přečtení)

De facto v každém článku, ať už já nebo Petr ULQ, jsme pěli ódy na kuchařské umění našeho kolegy a kamaráda, Zdeňka, OK2BUC. Co já pamatuju, jsou jeho vynikající smažené tvarůžky, doplňované guláškem a jinými skvělými pochutinami, prostě neodmyslitelnou součástí rituálů, nazývaných radioamatérský závod..
Tož jsme si s Petrem řekli, že je nutno jeho skvělou práci také odměnit jinak, než jenom pomlaskáváním nad dobrotami, které připravil. Protože pohádku "O princezně se zlatou hvězdou na čele" zná každé malé dítě, inspirovali jsme se podle ní....

Kuchař ve zmíněné pohádce obdržel několik "řádů". Řád zlaté vařečky, Řád šunky zlaté a další a další vyznamenání, hi.. Jenže, kde sehnat ten Řád zlaté vařečky ?? Všude seženete různé poháry a sošky, jen zmíněný řád není. Na internetu jsem, našel hodně odkazů, že tímto způsobem byl odměněn ten či onen kolega, kamarád, ale nikde ho nebylo možno sehnat. Dokonce jsem obvolal několik našich výrobců plaket, medailí a poptal se na Řád zlaté vařečky. Všichni byli docela ochotní, ale vyhovět mi nemohli..

Zdeněk, OK2BUC si dává kafíčko v přestávce mezi výrobou všech jeho speciálních pochutin....Tak nezbylo, než zapojit fantazii a vymyslet svoji verzi. Nejdříve jsem zkusil udělat vypalovanou dřevěnou vařečku, ta sice byla shledána ucházející, ale pořád nedostatečně reprezentativní pro ocenění Zdeňka.. Pak Petr přišel s myšlenkou na keramickou verzi řádu. Určitou představu načrtnul na obrácenou stranu jídelního lístku jisté příborské restaurace..S touto představou jsem byl "vyhnán" ke keramičce do blízkého Štramberka. Ta přijala naši "objednávku" s úsměvem a pochopením. Jenom termínově to nešlo stihnout za cca týden do VHF contestu. Muselo dojít k posunu na UHF contest. Vzhledem k tomu, že o chystané ceně stejně nikdo jiný nevěděl, nebyl problém, hi..
V pátek před UHF contestem jsem vyzvedl hotovou cenu. Paní keramička ji tak trochu modifikovala (a dobře udělala, hi), přeci jen má lepší "umělecké cítění, hi.... Den předtím mi syn pomohl s návrhem diplomu, který zmíněnému řádu přísluší a bylo tedy nachystáno na překvapení.
V sobotu Zdeněk přichystal mnohokrát opěvované vynikající tvarůžky a snažil se nás nahnat ke stolu k obědu. Této příležitosti jsme se s Petrem chopili a začalo předávání ceny... Slavnostní oblečení členů "Balkanske Grupy APRS" dodalo situaci na vážnosti, hi, hi.. Snad jen asi tři, čtyři lidé tušili, co se děje... Protože jsem musel celou situaci dokumentovat pro příští generace, předání diplomu se ujal Petr jako "Manager pro komunikaci s Balkánem"...
Petr, OK2ULQ, předává diplom Zdeňkovi, OK2BUC.
Diplom..Poté došlo k předání věcné ceny z rukou "Prezidenta BGA", tedy mojí maličkosti, hi.. Zdeněk doslova valil oči a oslovoval nás jenom nejlepšími výrazy typu "vy volové, co jste to na mě nachystali" apod... Prostě moment překvapení je vždycky důležitý, hi, hi..
Zdeněk si prohlíží věcnou cenu..
Tak toto je náš Řád zlaté vařečky.. Na blůze by asi nositele oběsil, na stěnu ideální velikost, hi.. ..
Po předání ceny a poté, co to Zdeněk trochu "vydýchal" přišel na řadu oběd.. Spokojené "ksichty" svědčí o tom, že se, ostatně jako vždycky, povedl..
Oběd dobrý, všecko dobré....
Co napsat na závěr ?? Prostě Zdeňkovi patří obrovský dík za vše, co pro nás ostatní dělá. Vždyť který závodní tým má tak dobrého kuchaře ?? Ráno vstanete a je připravena snídaně, vajíčka na slanině s kafíčkem, večer udělá jitrnicovou baštu, během dne roznáší kafíčka a čaje s buchtama..
Samozřejmě umí i vysílat, hi..Vždyť např. loni udělal za OK2KYC naše tehdy první spojení na 122GHz.. Prostě necháváme pro něj také jenom samé "speciality", hi..

Co na závěr ??

Zdeňku, děkujeme Ti !!..

A těšíme se na další dobroty z Tvojí vařečky, hi..

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.