phpRS
Dnešní datum: 23. 04. 2021  Hlavní stránka         Seznam rubrik         Download         Weblinks  
NOVINKY
29.01.2017: Tři Studně 2017
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 24. - 26. března 2017. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.

13.06.2015: Přípravy na sítě 5G vrcholí
Objevil jsem v časopise DPS zmínku o technologii pro sítě 5. generace. Jedním z pásem má být i 76GHz pásmo. Výkon "TX hlavy" 25dbm (316mW!) slibuje zvýšení výkonu (budou (jsou) nové součástky!) i pro nás, amatéry. Ve spolupráci s Nokií už je vyvinuté i SDR pro toto pásmo. Ovšem ceny celé technologie jsou pro běžného člověka nedosažitelné. Více najdete na stránkách National Instruments zde.

17.02.2015: Tři Studně 2015
Pravidelný seminář EME a mikrovlnné techniky se koná opět na tradičním místě na Třech Studnách ve dnech 17. - 19. dubna 2015. Návrh programu najdete na stránkách VHF klubu zde.


Webmaster
Milan, OK2IMH
mujsuffix@ok2imh.com

Než mi napíšete, uvědomte si, prosím, co je suffix volacího znaku :-)

Komentáře jsou zablokovány pro velký výskyt spamu.Informace

* Friedrichshafen, kukačky a vlajka...

Vydáno dne 29. 06. 2008 (10108 přečtení)

Jako již několikrát v minulosti, i letos jsem vyrazil do Fridrichu na HAM Radio. Podobně jako vloni jsem první část týdne strávil v mateřské společnosti poblíž Ulmu a ve čtvrtek odpoledne provedl přesun na jih.

Po dohodě s Petrem, OK2ULQ a Honzou, OK2UFY jsme se domluvili na setkání až v Německu. Protože jsem ale cestou musel vyzvednout pár věcí u Phila, DL2AM, tak jsme se domluvili na schůzce tam. I proto, že to bylo na již společné části naší cesty.
Takže jsme se potkali ve Friesenhofenu a Philipp nás hned pozval do svého zahradního domku na krátké posezení. Probrali jsme s ním pár věcí, které nás zaujaly již na setkání na Třech studních a pak jsme tedy zasedli na zahradě. Vzhledem k tomu, že 2/3 z nás řídily, zůstali jsme všichni u limonády. Po cca hodině pobytu u Philippa najednou zvoní telefon.. Ááááá...ukecaný se ozval ! (OK2STV).. A že ve Friedrichu je problém s ubytováním a loňské místo na parkovišti teď patří jakýmsi bagrům a podobně, takže je třeba hledat nový kemp. Vzhledem k tomu, že se snažím ctít pravidlo, že nejhorší smrt je z vyděšení, tak jsme to přešli v klidu a pokračovali v hovoru s DL2AM. Za další hodinu znovu telefon...zase ten samý, hi..tak jsme se pomalu zvedli a vyrazili směrem do města hraběte Zeppelina..

Po příjezdu k výstavišti jsme se setkali s již zmíněným OK2STV, OK2AIA a jeho paní. Po projížďce městem (kolegové poněkud bloudili a protože jsme jeli za nima s představou, že přeci musí vědět, kam jedou, bloudili jsme taky, hi) jsme konečně našli kemp cca 8 km od Friedrichshafenu. Poloha dobrá, místo v koutku se později ukázalo jako velmi vhodně zvolené, protože tam odpoledne již nesvítilo slunce a bylo tedy příjemně.
První komedie se odehrála ještě týž večer. "Ukecaný" totiž nevěděl, jak se skládá jeho stan. Tak zvolil metodu jemu vlastní - okecat to, hi..Tak Petr AIA s paní skládali jeho stan, on jim k tomu aspoň svítil a kibicoval..Cimrmann hadr, hi...Ještě jsme vztyčili vlajku a cíl dne byl splněn
Ráno jsme vyrazili na výstaviště. Stejně jako loni, brali jsme celou akci více jako společenskou událost a ne jako nákupní šílenství..
Jako první jsme navštívili bleší trh, kde se opět dalo sehnat téměř vše, od mikrovlnných součástek po matrjošky...


Součástky pro mikrovlny ....
Spousta historického materiálu..
Praktická ukázka snímačů s obvody fi Austria Microsystems..
PA pro 23 cm....
Již zmíněné matrjošky..

Pár drobných nákupů, nějaký ten konektor, měřící kablík apod. a bylo nakoupeno.. Z vystavených nových věcí nás zaujal m.j. i nový LO od Michaela, DB6NT.


Nový LO s možností zavěšení na kmitočtový normál..

Tento oscilátor je možné "zavěsit" na normál 10MHz, ať už rubidiový nebo získaný z GPS signálu a tím, hlavně na vyšších mikrovlnných pásmech, odpadá hraní si "na kočku a na myš", čili nahánění se po pásmu s nejistým výsledkem...Poměrně zajímavý byl i miniaturní stánek jakési čínské firmy, která předváděla PA pro KV 800 W PEP v solid state. Už i tady se Čína dostává do popředí a nebude zřejmě dlouho trvat a budou zaplavovat i evropský radioamatérský trh svými výrobky. Pokud bude zajištěna kvalita a spolehlivost, proč ne ?! Provedení bylo na první pohled naprosto profesionální...
Vpodvečer jsme se vrátili do kempu, kde jsme se setkali se skupinou z okolí Brna, vedenou Jardou, OK4MM...Poseděli jsme u vodní dýmky, probrali známé a kolem půlnoci šli spát...


Večer s dýmkou, zleva XYL AIA, OK2AIA, OK2SIA, OK2UFY, OK4MM..Jako každý rok byla sobota dnem určeným pro výlet po okolí. Letos jsme to okolí s Petrem ULQ protáhli na cca 150 km, ale stálo to za to. Jak už název článku říká, zvolili jsme známý kraj Černého lesa (Schwarzwald), který je už moc dlouhou dobu znám jako hodinářská mocnost..A co jiného než kukačkové hodiny...Dojeli jsme nejdříve do Schonachu, kde jsou největší kukačkové hodiny světa. Postavil je před 28 lety (trvalo to celkem 3 roky) p. Josef Dold. A protože jsme dorazili těsně před 11 hodinou, počkali jsme si na kukačku, až vyleze ven, hi..Zvuk byl hoodně zajímavý, spíš nám zněl, jako když kukačka právě dodělává, hi, ale co bysme chtěli za 1,20 Eura návštěvního poplatku, že ??!


Tož to byly kukačky jak stodola....
Kam se člověk podíval, všude kukačkové hodiny...


Pak jsme se přesunuli do Tribergu, kde je jednak spousta obchodů s kukačkovými hodinami a hlavně jsou tam nejvyšší německé vodopády. Voda padá soustavou sedmi kaskád celkem s převýšením 163 m. Opravdu moc působivé a v neposlední řadě docela hezká procházka lesem...


Část vodopádů v Tribergu..

Museli jsme také zakoupit jakési to usmiřovátko pro naše drahé polovičky a tak hádejte co jsme vlekli domů ??
No samozřejmě ! Ručně vyřezávané kukačky, hi...Ta moje, jak to uviděla, prohlásila, že už nám doma chybí jenom ten keramický jelen v říji, hi, hi, hi...Třeba ho seženu příště..
Jak ale, teď už naše, kukačka poprvé zakukala, byla přijata do rodiny, hi..

Z Tribergu jsme zajeli cca 15 km do Furtwangenu, kde je hodinářské muzeum.


Hodinářské muzeum....
Hodinářské muzeum..

Opět nezklamala ani tato návštěva. Tolikero hodin jsem opravdu pohromadě ještě neviděl. Začalo to mechanickými strojky a stroji a končilo atomovým normálem. Docela nás zaujal i TCXO velikosti středně velké ledničky..No jo no, holt ta miniaturizace přišla později...


OK2ULQ u TCXO z minulého století, hi....


V blízkosti tohoto městečka m.j. pramení Dunaj. Odtud se vydává na svoji 2888 km dlouhou pouť do Černého moře...

Po návratu z výletu jsme se ještě zajeli podívat do centra Friedrichshafenu, hezké počasí zpříjemnilo celý večer a m.j. jsme natrefili na nábřeží na gospelovou skupinu "Fetz-Domino", která měla vystoupení v přírodním amfiteátru.


Gospelová skupina s kapelou....

Působivé, opravdu..
Jenže po cca hodině už jsem opravdu necítil nohy a tak jsme se vydali do kempu odpočívat.


Slavnostní sundání vlajky v podání OK2UFY a OK2ULQ...

Tradiční večer s kamarády, "pomlátit" trochu té prázdné slámy a jít spát. Ráno jsme jenom sbalili věci, slavnostně sundali vlajku ze stožáru, hi a vyrazili k domovu.. Jel jsem sám a tak jsem zvolil cestu přes Rakousko. Vzhledem k finále ME ve fotbale byl docela hustý provoz, ale zvládnul jsem to celkem v pohodě a beze ztráty kytičky dorazil domů.

Jak tedy bylo letos ?? Opět velmi příjemná společenská událost, setkání s lidmi, které vidím opravdu jednou v roce, prostě pěkná akce, která stála za to...

A tak to má být...

[Akt. známka: 1,20 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan, OK2IMH | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.