Vschod i zachod...

Autor: Milan, OK2IMH <viz text >, Téma: Veselé historky..., Vydáno dne: 02. 07. 2008

Není snad v této republice jediný mikrovlnný amatér, který by nevěděl, co je to "Sever - Jug". Máme však i novinku, nazvanou "Vschod i zachod". Cože se za tím skrývá ??

Téměř každý rok jsme ve Friedrichshafenu zápasili s připojením na elektřinu. Skoro nikdy nebyla volná zásuvka a když, tak do ní nešlo zasunout českou zástrčku a podobně, prostě pokaždé něco komlikovalo situaci. Tak se Petr rozhodl vzít situaci pevně do svých rukou, hi..
Použil vícenásobnou zásuvku německé výroby a do ní umístil dvě české zásuvky vedle dvou německých. Přívodní kabel předělal na eurozástrčku.


Celkový pohled na geniální dílo....

A aby to bylo podle posledních platných předpisů, hi, opatřil celý výrobek nejen názvem výrobce, ale i bezpečnostními upozorněními, že výrobek neodpovídá žádné známé normě a jeho použití tedy zcela závisí na odvaze uživatele, hi..
A protože název "Sever-Jug" už byl zadán, použil adekvátní zeměpisný termín "Vschod - zachod" (čili východ - západ). Tentokrát nešel pro název do Ruska, ale jenom do blízkého Polska. Protože na HAM Radiu jsou amatéři z celé Evropy, opatřil výtvor varováním v němčině, angličtině, maďarštině.


Bezpečnost především....

Aby tomu rozuměli i češi , Slováci i Poláci, doplnil jedním středoevropským jazykem, pro který neexistuje žádný slovník a přesto mu všichni rozumí, hi..


Nejdůležitější upozornění....


A pozor !! Bacha ! Výrobek je chráněný patentem, takže případní plagiátoři mohou těžce narazit ....


Jak jsme pochodili s tímto skvělým výrobkem my ?? No, nic moc. V novém kempu, kam jsme se museli uchýlit, totiž mají úplně jiný systém zásuvek a tím pádem nám chyběl propojovací adaptér, do kterého by bylo možné zapojit tento výtvor... Na příští rok už ale budeme připraveni i na novou situaci, hi....