Stanice Bendix / King – moje zkušenosti a zlepšováky

 

Tato stanice se stává poměrně dost rozšířenou, protože investice je to velmi výhodná (nezkouším ani odhadovat, kolik by např. stál koncový tranzistor v PA). Mezi její hlavní přednosti patří právě velký výstupní výkon (některé kusy podle dodavatele zvládly i 40 W, doporučený výkon je ale do 20 W), jednouchost ovládání a pro mě např. možnost CTCSS. Základní poznatky, zkušenosti a něco jako návod k použití jsou na stránkách Milana, OK2IMH, na které tímto odkazuji. Protože to nejdůležitější a nejzajímavější je právě tam. A nebýt jím dodaných schémat, samozřejmě by se nedalo nic bastlit.

Já bych se jen rád podělil o některé svoje zkušenosti a zlepšení, které jsem na stanici dodělal. Rovnou zde upozorňuji, že ne všechna řešení jsou jediná možná a nejlepší, tak je berte jen jako inspiraci. Někdy jde o hrubší zásahy do stanice, tak mě pak nenapadejte, když si ji zničíte. Kdyby nebyla opravdu „za hubičku“, asi bych se do toho nepouštěl. 500 Kč se ale dá obrečet…

 

 

Odstranění šumu při „zaskvelčování“

 

Programovací konektor

 

Indikace přítomnosti nosné

 

Přepínání výkonu pomocí přepínače PA

 

Další poznámky (nejen) k úpravě PA

 

Stanici používám i se všemi změnami naprosto bez problémů. Napájím ji z PC zdroje upraveného na jediné napětí 13,8 V / 200W (inspiraci lze najít třeba tady), který jsem doplnil o regulaci ventilátoru vlastního zapojení – pro tišší chod. Při poctivé filtraci není s rušením nejmenší problém.

 

 

Pokud máte problémy se zobrazením stránek, nezlobte se na mě a napište mi. Nejsem žádný „webmaster“ a výroba stránek mě příliš nenaplňuje nadšením a navíc mě i tak stojí dost času. Dělám je jen s pomocí programů MS Office, podle čehož zdrojový kód vypadá. Jsem ochotný na žádost poskytnout offline verzi stránek ve formátu .doc souborů. Na dotazy rád odpovím třeba na převaděči OK0D,  nebo e-mailem.

 

Honza, OK2ILA

 

 

 

 

 

 

 

Aktuality:

17.12.2006 – stránky přemístěny k archivaci na doménu zakladatele „bendixománie“ www.ok2imh.com

10.4.2006 – přidán odkaz se zkušenostmi s demontáží panelu a několika zlepšováky.

1.4.2006   - drobná upřesnění úprav pro přepínání výkonu

24.3.2006 – jen drobné stylistické úpravy

23.3.2006 – rozjel jsem tyto stránky

 

Počet přístupů: